Setkání s Mikulášem Kroupou - Post Bellum

Setkání s Mikulášem Kroupou zakladatelem organizace post Bellum - Paměť národa

Přihlásit se na akci můžete do 17.2.2019, kapacita sálu je omezena.
20. února 2019
Zasedací místnost Rektorátu ČVUT, Jugoslávských partyzánů 3, Praha 6, budova A, přízemí vedle recepce
17:00
Beseda s panem Mikulášem Kroupou proběhne v příjemném prostředí malé posluchárny na ČVUT, bude doplněna a oživena krátkými filmovými záběry výpovědí a vzpomínek lidí z obou stránek spektra, tedy nejen odbojářů a lidí pronásledovaných, ale i milicionářů a spolupracovníků s STB. Rovněž se dozvíme zajímavé postřehy z práce týmu lidí Post Bellum, kteří dnes již pracují téměř ve všech krajích republiky.
aktualita akce
Add to calendar

Beseda s panem Mikulášem Kroupou proběhne v příjemném prostředí malé posluchárny na ČVUT, bude doplněna a oživena krátkými filmovými záběry výpovědí a vzpomínek lidí z obou stránek spektra, tedy nejen odbojářů a lidí pronásledovaných, ale i milicionářů a spolupracovníků s STB. Rovněž se dozvíme zajímavé postřehy z práce týmu lidí Post Bellum, kteří dnes již pracují téměř ve všech krajích republiky.


Mikuláš Kroupa se narodil v rodině disidenta Daniela Kroupy, vystudoval Vyšší odbornou školu publicistiky v Praze. Působil jako externista v Českém rozhlase, redaktor vysílání do zahraničí na Rádiu Praha a reportér v české redakci BBC. V roce 2001 založil s přáteli neziskovou organizaci Post Bellum, stal se jejím ředitelem a také spolutvůrcem digitálního archivu Paměť národa. Tato unikátní sbírka obsahuje 4 700 svědectví veteránů, odbojářů, přeživších holokaustu, bývalých politických vězňů, disidentů, ale i těch, kteří spolupracovali se Státní bezpečností, komunistů, milicionářů. Mikuláš Kroupa i nadále vede organizaci Post Bellum a je také spoluautorem úspěšného rozhlasového dokumentárního cyklu Příběhy 20. století, který připravuje pro Český rozhlas (od května 2006), a také jedním ze scenáristů televizního cyklu Příběhy 20. století.