Setkání s gen.Pavlem na téma "Výzvy začátku 21. století pro ČR"

Setkání s gen.Pavlem na téma "Výzvy začátku 21. století pro ČR"

Od teď do 5. 3. se můžete přihlašovat na přednášku!
10. března 2021
online
17:00
Petr Pavel je český voják, armádní generál Armády České republiky ve výslužbě. V letech 2012 – 2015 byl náčelníkem Generálního štábu Armády České republiky. Mezi roky 2015 až 2018 působil ve funkci předsedy vojenského výboru NATO. Stal se tak prvním zástupcem zemí bývalé Varšavské smlouvy, který nastoupil do nejvyšší vojenské funkce Severoatlantické aliance.
akce aktualita
Add to calendar

Anotace přednášky:
1. Současný vývoj ve světě a jeho vliv na ČR
2. Armáda ČR – její vývoj, výzbroj a pohled spojenců
3. Současná politická situace v ČR a východiska z ní.
4. Otázky, diskuze


Generál Pavel byl charismatický velitel, za kterého by dodnes vojáci dali ruku do ohně. Vnímavý člověk, voják s kacířskými názory, připravený argumentačně oponovat i nejvýše postaveným politikům. Zkušený diplomat a bojovník.
Jeho jméno nikdy nefigurovalo v jakémkoli armádním či veřejném skandálu. Jedinou věcí, kterou mu kritici vytýkají, je, že před rokem 1989 jako elitní výsadkář-aspirant musel vstoupit do KSČ.
Netají se svojí aspirací na prezidenta České republiky ve volbách v roce 2023, o to zajímavější bude jeho přednáška a následující diskuze.
Pokud situace dovolí, pozveme pana generála na ČVUT, abychom se s ním mohli setkat osobně. Nicméně předpokládáme, že situace nebude dostatečně příznivá a že přednáška a následná diskuse bude muset probíhat online.