Byznys klub Alumni ČVUT

Byznys klub Alumni ČVUT

19. září 2018
Národní technická knihovna
7:45
Michal Bláha se charakterizuje: "Mladý muž pracovní místa nehledá, ale vytváří". Podnikatel, investor, mentor, inovátor. Michal Bláha se podílel na portálu Atlas.cz a od roku 2000 rozvíjí řadu nezávislých projektů. V poslední době se hodně věnuje projektu Hlídač Státu, které zvyšují a prosazují vyšší transparentnost státu. Na Křišťálové Lupě 2017 obsadil druhé místo, jako osobnost roku (za Jankem Kroupou).
aktualita akce
V červnu 2018 se Michal Bláha zapojil do aktivity Rekonstrukce státu, která to popisuje takto: “Do protikorupční platformy neziskových organizací vstoupil veřejně prospěšný projekt Hlídač státu. Ten získal v roce 2017 cenu Křišťálová lupa za nejlepší internetový projekt roku. Věnuje se datové analýze a investigativě z registru smluv a z dalších otevřených zdrojů”. 

Michal Bláha to potom shrnul takto „S Rekonstrukcí státu náš projekt dlouhodobě spojuje zájem o registr smluv a efektivní a transparentní nakládání s veřejnými penězi. Vzájemně spolupracujeme už více než rok na menších projektech, naše cíle a názory jsou velmi podobné, prohloubení spolupráce je proto přirozeným krokem. Budeme pro Rekonstrukci státu připravovat analytické výstupy z registru smluv a věnovat se oblasti e-governmentu a elektronizaci státu.“