Byznys Alumni klub ČVUT

Byznys Alumni klub ČVUT

Svoji účast prosím potvrďte na e-mailu alumni.cvut@seznam.cz.
16. října 2019
Vzdělávací centrum, vstup NTK 3, Národní technická knihovna - Praha 6
7:45
Zveme vás na setkání se zajímavým hostem Adamem Skotnickým. Student ČVUT Adam šel pracovat do cloudového centra v Písku, během dvou let tam rozjeli s kolegy “firmu ve firmě” v oblasti „virtual private cloudu“. Brzo ale zjistili, že to co chtejí jim nikdo neumí dodat, tak si svoje ideální datové centrum začali stavět v Písku sami ve 3 lidech. Začali vše stavět na Open Source produktech, které propojovali novátorským způsobem.
aktualita akce
Add to calendar
Tím jak jsme se do technologie postupně dostávali, jsme zjistili, že téměř vše běží na bázi open source, ale špatně poslepované. Rozhodli jsme se vše slepit tak, jak to má opravdu být,“ vysvětluje Adam.

Svoji “firmu ve firmě” po dohodě s původním zaměstnavatelem po dvou letech osamostatnili a začali prodávat cloudové služby s přidanou hodnotou.
Jako platformu si vybrali tzv. OpenStack určený pro cloudové služby a virtualizaci a časem vybudovali dle sebe upravenou cloudovou platformu, kterou dnes nabízejí třetím stranám (tzv. IaaS – infrastruktura jako služba). Tým při vývoji zjistil, že cloudové prostředí je potřeba neustále měnit, což ale do té doby bylo velmi náročné. Písecký tým proto vytvořil modely, které potřebné změny jednoduše udělají a navíc je dokáží opakovat. Firmy si pak mohou jednoduše implementovat své technologie do cloudu, aniž by je musely složitě přizpůsobovat danému prostředí. “Tímto způsobem jsme začali dělat náš cloud, který dodnes nikdo jiný nemá,” vypichuje Adam dnešní přidanou hodnotu firmy.

Firmě pak v cestě do světa byznysu pomohlo, že jejím prvním zákazníkem se stal antivirový gigant AVG.